Airbrush - Slavka

                                                                                      

                                               

 

               Iwata Custom Micron C plus – Airbrush pištoľ                    

 

Výkon tejto pištolky nemá jednoducho konkurenciu..

Je zložená z tých istých komponentov,ako iné dôveryhodné Custom Micron airbrush pištolky, s tou istou predcíznosťou ako je táto samotná značka, ovšem s jedným rysom prelomovej technológie,

a tým je maximálna kontrola vzduchu aretačným ventilom na zpodu prednej časti nástroja. Poskytuje množstvo efektov,tzv.bodkovanie,jemné detaily a jemný rozptyl farby na striekanie pozadia. Nová a bezpečná ihla s teflónovou vrstvou,umožňuje použitie syntetických a iných farieb na automobily a takisto na základový nástrek. Prívodný tvar prerobenej spádovej nádobky na farbu,umožňuje nástroju ,aby bol použitý účinne,len s niekoľkými kvapkami farby a poskytuje rýchle a dôkladné čistenie.

Špeciálny proces opracovania a kontroly striekacej techniky zaručujú,že rada  pištoliek Iwata Custom Micron sa javí ako najlepšia na svete. Podrobná montáž každej súčiastky ručnou prácou dáva pištolke dokonalé jazdné vlastnosti a tvorbu veľkolepých diel.

 

 

Vlastnosti  :                                                                   

Dvojitá kontrola prívodu vzduchu tzv. Double Action- Airbrush

Horná nádobka na farbu o objeme 7 ml spolu s viečkom

Tryska s priemerom 0,23 mm ( plus sa dá dokúpiť 0,18 mm)

Korunka trysky

Kontrola množstva farby

Kontrola množstva prívodu vzduchu ( MAC – Micro – Air – Control )                

 

 

Použitie :   Ilustrácie , Fine Art , Kustom Paint , Hobby -modelárstvo,  Kozmetika-Make up, a iné

 

Záruka :     5-ročná záruka od výrobcu na výrobné vady 

 

                                           Moje fotografie novej pištolky IWATA CM-Cplus :       

 

                 

                 

               

                  

                  

                

 

 

      V hornej časti referencie som popísala strohé technické parametre Iwaty CM-CP .V tomto druhom odseku priblížim vlastnými slovami samotnú pištolku a jej prácu ...

Nástroj  po objednaní z webového airbrush-shopu,prišiel v balíku na dobierku. Prekvapilo ma hlavne exluzívne balenie, pekné kožené púzdro a samotná ľahkosť pištolky. Je známe, že práve koncern  Iwata  vyrába nástroje z odľahčeného materiálu, s nízkou hmotnosťou, tvarom i váhou sa podobajú peru a veľmi dobre sadnú do ruky. Tu sa naplno prejaví cit vrukách, pretože riadiaca prstová páčka na tele pištolky je citlivá aj na ten najmenší pohyb...to umožňuje flexibilnú variabilitu striekania, rôzne nami vytvorené efekty, jemný rozptyl farebnej plochy do pozadia, ako aj tenké linky podľa nastavenia zadného i predného aretačného ventilu na kontrolu prívodu vzduchu... Nekonečnými  možnosťami nastavení ventilov a hlavne toho prídavného v prednej časti tela, ktorým sa tento typ pištolky z rady Custom Micron vyznačuje, je skutočne možné docieliť ultratenké linky hrúbky vlasového vlákna.

Samozrejme závisí to od mnohých faktorov a to od správne nariedenej a prefiltrovanej farby, od príslušného doporučeného tlaku vzduchu ( podľa správnosti je na mieste dodržovať hodnoty tlaku stanovené výrobcom pištolky,aby sme predišli poškodeniu hadice a ostatných komponentov vo vnútri pištolky ). Nemenej dôležité je použiť trik a rady skúsených airbrushistov, podľa ktorých sa tenké linky dajú docieliť odmontovaním vrchného ochranného krytu -  malej korunky trysky. Tým, že ju jednoducho odmontujeme a hrot ihly prisunieme tesne k podkladu maľby,povrchu na ktorom tvoríme, je pištolka schopná naozaj ultratenkých liniek...

      Tento typ striekacej airbrush pištole má priemer trysky 0,23mm ,takisto aj ihly...no existuje vymeniteľná varianta-ihla 0,18mm a je o niečo kratšia ,jemnejšia...Samozrejme mám doma obidve varianty ihiel a musím po vyskúšaní len potvrdiť, že naozaj ihla 0,18 pracuje ešte jemnejšie a fúka skutočne veľmi tenké linky. Toto sa dá nastavovať ešte do želateľného výsledku práve atetačnými ventilmi a východzým tlakom z kompresora...Po samotnej skúške, ako pištolka pracuje som v skutku nadšená prednosťami tohoto umeleckého nástroja ...Drží sa veľmi dobre,dá sa variabilne nastavovať a nádobka na farbu má väčší objem,ktorý je ešte chránený viečkom, čo je veľmi praktické a zamedzuje náhodnému vyliatiu farieb.Sami dobre vieme ako taká neželaná kvapka pri zlom sklone pištolky môže narobiť škody a len zťažka sa dá prestriekať , či zamaskovať.

Tento ochranný faktor viečka je teda vítaný a radosť z nástroja dvojnásobná....Tým,že pištolka má ihlu, i trysku zo špeciálnej zliatiny kovov a jej tesnenie je z teflónu, odolné voči poleptaniu syntetických farieb, využíva sa tento úžasný nástroj aj na detailnú prácu v Kustom Paint, čiže ľudovo povedané na striekanie áut a motocyklov, za účelom ilustrácie a detailnej práce na plech a iný kovový materiál...Tým je možnosť práce na samotnej airbrush maľbe vysoko kreatívna a účelová...Má naozaj všestranné využitie a je zvlášť vhodná na detaily, i nástrek väčšej plochy s jemnejším rozptylom a prechodom farby.... Iwata má hlavne aj veľmi ľahkú údržbu a jej čistenie je takpovediac hračkou...

      Som rada,že tento profi nástroj mám,šetrila som na naň dlhé obdobie, pretože jej cena je naozaj vysoká, zodpovedá uvedenej kvalite a variabilite. Postupne predvediem, čo všetko a ako dokáže v airbrushi urobiť, aké efekty... a hlavne sa budem snažiť na tvorbe obrazov dokázať, že jej kúpa sa naozaj vyplatila:-)...

      Nechcem tu robiť zlú reklamu čínskym pištolkám Fengdám, niekto má proste aj na túto značku šťastie,ale v porovnaní s týmto kvalitným japonským nástrojom,je to len jeho slabšia napodobenina, z ľahkej a lacnej zliatiny kovu,bez teflónového tesnenia a oceľovej trysky,či ihly,   ťažšie rozoberateľná a na viacero častí,  takže čistenie je zdĺhavejšie,plus samotná práca nedosahuje také jemné ovládanie prstovej páčky, je v tom značný a významný rozdiel.Takže na pohľad sú napodobeniny Iwaty značkou Fengda takmer rovnaké, no samotnou kvalitou a vlastnosťami naozaj značne rozdielne. Nakoľko vlastním aj dve Fengdy, môžem toto tvrdenie zodpovedne prehlásiť a podložiť. Je to ako s inými vecami, lacný materiál sa rýchlo opotrebuje, prípadne pokazí, kvalitná značka Vám vydrží celé roky. Je na mieste zvážiť, či radšej počkať a zainvestovať do kvalitného nástroja, alebo siahnuť po prvej lacnej ponuke.

Ono pre začiatočníkov je Fengda často doporučovaná, ale osobne si myslím, že čím skôr sa naučíte narábať s profi nástrojom a čím skôr dokážete robiť kvalitné tenké linky a farebné prechody, tým väčšie plus pre Vás a toto zabezpečí aj kvalitnejšiu maľbu ,či už ilustrácií, alebo kustom paint. Zo zlým nástrojom nedokážete robiť kvalitnú prácu a mylne sa budete domnievať,že chyba je niekde vo Vás a pritom je to len chyba nekvalitného nástroja.Ťažko sa ovláda neovládateľné. Rozdiel medzi Fengdou a Iwatou je asi taký ako medzi Trabantom a Mercedesom ,ak to mám takto porovnať :)

Taktiež výhodou tejto CM-Cplus pištolky je jej variabilita, čiže akokeby ste mali 3 v jednom a v podstate sa teda jej cena vyrovná iným trom kúpeným pištolkám.

      Tým,že sa dá nastavovať prídavným ventilom, ktorý iné značky pištoliek zväčša nemajú (okrem spomínanej napodobeniny Fengdy) už to je veľká pomoc a výhoda ,potom prestavba z 0,23 do polohy 0,18 a nakoniec nádobka na farbu s viečkom,či teflónové tesnenie predurčuje airbrush využitie na rôzne podkladové materiály, v tomto prípade snáď na všetky a so všetkými druhmi airbrush farieb i lakov na  ekologickej vodnej báze, ale i syntetiky...Takisto je teda možné použiť na čistenie účinnejší Cleaner, Purisol aj syntetické riedidlo,ktoré veľmi rýchlo a efekte rozpúšťa akékoľvek i zaschlé zvyšky akrylovej airbrush farby vo vnútri trysky a tela pištolky ( osobná skúsenosť)...Najviac však doporučujem Purisol, nakoľko nie je tak agresívna ako syntetické riedidlo C 6000 a tiež  veľmi kvalitne rozpúšťa všetku zvyšnú farbu...To sa však využíva ako účinná pomoc, ak je upchatá tryska... obyčajne však postačí aj cleaner, či destilovaná voda...Syntetická farba a laky však vyžadujú špeciálne syntetické riedidlá a tie zvyknú obyčajné tesnenie vo vnútri pištolky  poškodiť, rozleptať...preto teflónové tesnenie pištoliek  Iwata Custom Micron je veľkým plus a môžete robiť ilustrácie priamo na kapote automobilu , či vyzdobiť Váš obľúbený motocykel...Stojí to za to:-)

 

 

 

          Airbrush IWATA CUSTOM MICRON

 

 

                                                     Najvyššia predcíznosť  pre najvyššie nároky... 

Absolútna predcíznosť  pre profesionalitu a ctižiadostivé hobby. IWATA Micron znamená presné a podrobné ovládanie pištolky. IWATA Micron sa skladá ručne a kontroluje sa jej striekacie zariadenie, takže sú to najlepšie vyvinuté striekacie airbrush pištole na svete.

Špeciálny  proces opracovania a podrobná montáž jednotlivvýh súčiastok ručnou prácou , skladaním striekacej pištole s dokonale jazdnými vlastnosťami  sa radí medzi airbrush elitu...

 

                                      Airbrush  IWATA CUSTOM MICRON CM - B                                                            

                                        

Vlastnosti :

- dvojčinný systém Action- Airbrush

- korunka trysky

- nádobka na farbu 1,8 mililitrov

- tryska o priemere 0,18 mm

- pripojenie vzduchu- konektor  1/8"

- nerezová ihla - a systém trysky

- jednoduché čistenie  a ľahká  obsluha

- pre profesionálneho užívateľa, pre presnú kontrolu a jemný detail  práce  

                     

  Použitie:

- ilustrácie

- Obrazy, reklama

- Nail Art ( na nechty)

- fotografie retuš

- obrazové miniatúry            

 

                                      Airbrush  IWATA CUSTOM MICRON CM - SB

 

                                        

Vlastnosti :

- dvojčinný systém Action- Airbrush

- bočná nádobka na farbu 3,8 mililitrová pravá, alebo ľavá ( podľa potreby)

- Tryska o priemere 0,18 mm

- korunka  trysky

- pripojenie vzduchu- konektor  1/8"

- nerezová ihla - a systém trysky
 

Použitie:

- ilustrácie

- Obrazy,reklama

- Nail Art ( na nechty)

- fotografie retuš

- obrazové miniatúry

 

 

                                       Airbrush  IWATA CUSTOM MICRON CM - C

 

                             

 

 Vlastnosti:

- dvojčinný systém Action- Airbrush

- nádobka na farbu s viečkom 9,0 mililitrov

- Tryska o priemere 0,23 mm

- korunka  trysky

- pripojenie vzduchu- konektor  1/8"

- nerezová ihla - a systém trysky

- jednoduché čistenie  a ľahká  obsluha

- pre profesionálneho užívateľa, pre presnú kontrolu a jemný detail práce
 

 

Použitie:

- ilustrácie

- Obrazy, reklama

 -Custom Automotive ( motívy na autá,motocykly a pod.)

- modelárska maľba

 

 

 
                        Iwata


Predstavivosť vzlietne. Tvorivosť žiari. A vaše umenie sa stáva živé...

Iwata Medea nám dáva najlepšie nástroje na svete, do vaších rúk. Stále sú tieto nástroje  inovované,  takže nič nestojí v ceste vašej tvorivosti. Koncern Iwata je podporovaný priemyselnou väčšinou dôveryhodných spoločností,produkty podnecujú vaše nadšenie pre airbrush, znovu a znovu po celý čas a obdobie...Zatiaľ čo všetky produkty Iwata sú navrhnuté a vyrábané do najvyšších štandardov bez kompromisu, každé rady pištoliek majú zreteľnú výhodu pre odlišné typy aplikácií.

 
 
 
 
 
 
     
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
CUSTOM MICRON     Absolútna presnosť pre elitného profesionála

 

Pre elitného profesionála,od ktorého sa žiada presná kontrola veľmi podrobného striekania, Custom Micron Series je zostrojená ručne a nastavená svetovo najväčšími airbrush technikmi .Špeciálne strojárske výrobné procesy zároveň s úzkostlivým ručným nastavením častí vytvoria airbrush pištoľ so skvelým atomizovaním rozstreku s neuveriteľnou kontrolou. Odstránením vrchnej korunky a spodného krytu trysky,budú tieto pištolky  striekať celú škálu vybodkovaných efektov.

 

Custom micron stojí v čele Iwaty pre svoj skvelý výkon

 

Všetky diely hlavy sú namontované, skúšané a nastavené do airbrush charakteristiky tak perfektnej ,aká len môže byť... Dostupná sada -  hlavné systémy môžu byť vymeniteľné pre maximálnu spoľahlivosť a neprekonateľný výkon. Rezervné hlavné systémy môžu byť zakúpené a zaistené s Custom Micron náhradnými dielami. Vaša pištolka bude teda vždy pracovať na vrchole možností a perfektne.
 

· Prelom technológie - Micro riadenie vzduchovej prevádzky (MAC) Valve,umožňuje stálu kontrolu prívodu vzduchu - airflow , nachádza sa vpredu airbrush pištole pod jej telom, poskytuje viac kontroly na jemné detaily a jemne  atomizované striekanie pozadia...

 

Mikro riadenie prívodu vzduchu (MAC) Valve

Prelomová technológia, Micro ovládanie vzduchovej prevádzky (MAC) Valve umožňuje stálu kontrolu prívodu vzduchu- airflow, ktorý môže byť odlišný, než je práve regulácia tlaku vzduchu v kompresore.

· MAC nechá používateľov striekať hrubý bodkovaný efekt k plnému atomizovaniu a to obratom a rýchlo

· Pre skvelú linku ,resp. detailnú prácu je MAC nastavený vytvoriť optimálny prívod vzduchu pre maximálnu kontrolu namaľovaného výstupu farby

· Naplno otváraním MAC Valve(aretačného ventilu), môže byť airbrush pištoľ rýchlo prečistená počas výmeny farby ,alebo plne využitá pre striekanie veľkej plochy pozadia obrazu. 

 

aretačný ventil   tryska a špeciálne                                                                                                                                        korunky trysky (vrchná a spodná)

 

 

 

                    Typy pištoliek z rady Custom Micron :

 

 

 

· Najmenšia tryska a ihla v kombinácii (18 mm) pre najviac presnú kontrolu maľby detailu

· Prichádza s 1.8 ml spádovou nádobkou, ktorá sa rýchlo čistí pre rýchle výmeny farby

· Vysoko leštená, kalená nerezová oceľ, z ktorej je vyrobená ihla, poskytuje výnimočne hladký prechod od detailu   do stredného rozsahu striekania

 

 

· Ten istý rys Custom Micron, okrem toho má 3.5 ml bočnú nádobku,  ktorý je skonštruovaná pre pravé  a                ľavoruké použitie

· Pretože je naboku plnená farbou,  priamo cez airbrush pištoku , umožňuje skvelú detailnú prácu

· Pre väčšiu predlohu a Custom Micron uplatnenie je zlepšená 7 ml bočnou nádobkou , alebo 14 ml spádovou       nádobkou , alebo 28 ml nadstavbou

 
 

· V porovnaní s Micron SB a Micron B, CM-C je ideálny pre profesionálne použitie, kde je možnosť využitia farieb s hrubším pigmentom -0,23 mm tryska, alebo keď je tvorená väčšia práca

 

 

· Iwata Custom Micron je prispôsobená - hlavný systém zabezpečí prvotriedny rozstrek

· Prichádza s väčšou 9 ml spádovou nádobkou na farbu využitou pre prácu so značným objemom farby

 
 
 
                           

                        Airbrush IWATA  HI - LINE                                       

Airbrush IWATA HI- LINE  airbrush pištoľ profesionálnej triedy. Cez teflon- ochranu môže touto airbrush pištoľkou prejsť každý materiál .Trieda so zamontovanou reguláciou vzduchu. (MA systém  Micro Air Control) - v týchto airbrush pištolkách môžeme nastaviť tlak vzduchu presne a priamo .

Pri nástreku pozadia plochy môžeme pracovať s normálnym tlakom vzduchu, pre jemné detaily budeme redukovať tlak na potrebnú úroveň.Toto všetko je možné aj bez nastavenia redukčného ventila na kompresore.

Takisto platí 5-ročná záruka na všetky vady zavinené výrobou...
 

 Airbrush IWATA HIGH – LINE HP - TH                               

 

Vlastnosti:

- dvojčinný systém Double Action - Airbrush

- snímateľná nádobka na farbu - 15 mililitrov

- tryska 0,5 mm

- kontrola množstva vzduchu (MAC - Micro- Air- Control)

- pripojenie vzduchu 1/8"

- nerezová ihla a systém trysky

- jednoduché čistenie a ľahká obsluha

- pro profesionálne použitie, pre presnú kontrolu a jemný detail práce

- spotreba vzduchu väčšia : 35 l/min

 

Použitie:

- na stredne veľké plochy

 

5 rokov záruka od výrobcu na všetky výrobné vady.

                 

 Airbrush IWATA HIGH- LINE HP- BH                              

  

 Airbrush IWATA HIGH- LINE HP- AH  

   

             

      Airbrush IWATA  HI - LINE                                        

Airbrush IWATA HI- LINE pištolka profesionálnej triedy. Cez teflon- ochranu môže touto Airbrush pištoľkou prejsť každý materiál . Trieda so zamontovanou reguláciou vzduchu. (MA systém - Micro Air Control) - v  týchto airbrush pištolkách môžeme nastaviť tlak vzduchu presne a priamo .

Pre plochu pozadia môžeme pracovať s normálnym tlakom vzduchu, pre jemné detaily budeme redukovať tlak na potrebnú úroveň.Toto všetko docielime aj bez nastavenia redukčného ventila na kompresore.

Takisto platí 5-ročná záruka na veškeré vady zavinené výrobou...


                               

 

IWATA HIGH- LINE HP- BH                                                                              IWATA HIGH- LINE HP-AH                                  

Vlastnosti:                                                                                                  Vlastnosti:

- dvojčinný systém Action - Airbrush                                                         - dvojčinný systém Action - Airbrush

 

- nádobka na farbu 1,5 mililitr                                                                   - lagunka na farbu 0,4 mililitrov

- tryska 0,2 mm                                                                                         - tryska 0,18 mm

- kontrola množstva vzduchu  (MAC - Micro- Air- Control)                       - ostatné vlastnosti ako Line HP- BH

- pripojenie vzduchu 1/8"                                                                        

- nerezová ihla a systém trysky                                                                

- jednoduché  čistenie a ľahká obsluha                                                

- pro profesionálne použitie, pre presnú kontrolu a

  jemný detail práce  

 

 

Použitie:                                                                                                      Použitie  :  

- Nail Art                                                                                                     - fotografie retuš

- ilustrácie                                                                                                  - Nail Art

- Fine Art                                                                                                    - ilustrácie

- fotografie retuš

- Miniatúry obrázkov

- na keramiku

- na dekorácie 

 

Záruka:  5 rokov záruka od výrobcu na výrobné vady.  

 

 

                                         Airbrush IWATA HIGH- LINE HP  - CH  

                                

Vlastnosti:

- dvojčinný systém Action – Airbrush

- nádobka na farbu 7,0 mililitrov

- tryska 0,3 mm

- kontrola množstva vzduchu (MAC - Micro- Air- Control)

- pripojenie vzduchu 1/8"

- nerezová ihla a systém trysky

- monometalické  čistenie a ľahká obsluha

- pro profesionálne použitie, pre presnú kontrolu a jemný detail práce

 

Použitie:

- ilustrácie

- Custom Automotive

- na keramiku

- modelárstvo-maľba

- Kozmetka : Make-up

- Bodypaiting

 

5 rokov záruka od výrobcu na všetky výrobné vady.

 

 

HI - LINE


  Hi - Precision Work 

Rysmi neprekonateľný v regulácii vzduchu priamo v tryske s Iwata novým Micro riadením prúdu vzduchu (MAC) Valve Technology, Hi - Line Series nezmení tlak vzduchu okamžite 

Navrhnutý pre umelcov ,ktorí potrebujú konečnú kontrolu detailného striekania liniek, tento rad používa väčší priemer prúdu na trysku .To robí trysku oveľa silnejšou, čo je výhoda v manipulácii pri montovaní na telo pištolky. Je odolnejšia.

Hi - Line Series je tiež vyrábaná s Teflon-obalom ihly dvojúčelovo

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mikro riadenie prívodu vzduchu (MAC) Valve

Prelomová technológia, Micro riadenia prúdu vzduchu (MAC) Valve umožňuje stálu kontrolu prívodu vzduchu- airflow,ktorý môže byť odlišný, než je práve regulácia tlaku vzduchu z kompresora.

· Užívatelia majú možnosť tvorby hrubého bodkovaného efektu v plnom atomizovanom rozstreku farby obratom a rýchlo

· Pre skvelú linku resp. detailnú prácu je ventil nastavený vytvoriť optimálny prívod vzduchu pre maximálnu kontrolu  výstupu farby

 
                      

               Vysoko výkonné ovládanie

 

Každý tryska je vyhotovená na väčšine priemyselne sofistikovaných strojoch. Sú ručne skúšané s istotou presnej kontroly a skvelým atomizovaním rozstreku airbrushu, majú samočinné tesnenie. Sú iné né ako konvenčné mosadzné trysky, sú z ocele a viac trvanlivé vzdorujúce poškodeniu od agresívnych chemikálií.

 

 

Iwata HP - AH

 
.  Obsahuje  0.2 mm tryskou

·  tryska ponúka viac bezpečné centrované osadenie v tele pištolky

·  Airbrush pištole s jednou kvapkou farby v ich 0.9 ml lagúnke

 

 

Iwata HP - BH

 

·  Ako HP- AH, má aj táto pištolka 0.2 mm trysku, ale pritom väčšiu (1.8 ml) nádobku pre viac ml farby

·  Spádová nádobka sa vyznačuje  hladkým vnútorným povrchom, ktorý zabezpečí rýchle a ľahké čistenie.

 

 

Iwata HP - CH

 
.  Táto Hi - Line Series pištolka je robená s Teflon™ - obalom ihly, 

·  Prichádza s 0.3 mm tryskou a veľkou 9 ml kužeľovitou spádovou hornou nádobkou

·  Väčšia tryska a ihla robí túto airbrush pištoľ ideálnym nástrojom pre striekanie množstva farieb , napr. pri              automobilových farbách

 
 
 
High Performance plus

  Vysoká presnosť, High - Detail 

Preslávená ako profesionálny ťažný kôň, má populárny vysoko výkonný airbrush systém

·  Teflon™ obal ihly pre použitie automobilových farieb

·  tryska ponúka viac bezpečné osadenie a centralizáciu v tele pištolky

·  Prebudovaná kužeľovitá spádová nádobka zabezpečí jednoduché čistenie a viac              účinnný prúd farby

·  Poskytuje jednoduché ovládanie

  
                                                                               

Každá tryska je vyhotovená na väčšine priemyselne sofistikovaných strojoch. Sú ručne skúšané s istotou presnej kontroly a skvelým atomizovaním rozstreku airbrushu, majú samočinné tesnenie. Sú iné ako konvenčné mosadzné trysky, tieto sú z ocele a viac trvanlivé, vzdorujúce poškodeniu od agresívnych chemikálií.

 

Unikátny testovací tvar vystrekovaného lúča je obsiahnutý vo všetkých Custom Micron sérií a vysoko výkonných Airbrush sérií.
 
 

Vysoko výkonné ovládanie
            HP - A plus
 

· Prichádza s 0.2 mm tryskou a ihlou v kombinácii pre vysokú presnosť detailu

· (0.9 ml) kvapalná lagúnka je dokonalá  pre striekanie malých množstiev farieb v malej objeme

 
              HP - B plus
 

· Podobný HP – A plus, okrem toho s väčšou (1.8ml) spádovou vrchnou nádobkou na farbu

 
              HP - C plus
 

· Praktická voľba pre väčšinu použitia airbrush techniky

·  Väčšia (9 ml) spádová vrchná nádobka a väčšia (0.3 mm) ihla/tryska systém ,umožní použitie väčšiny farieb        a médií

· Airbrush pištoľ ktorá tvorí atomizované pozadie , zároveň s celou škálou bodkovaných efektov

· Spádové plnenie farbou je užitočné pre miešanie užívateľských farieb a umožňuje rýchle výmeny farby

· Krátky úzky priechod z nádobky na prednú časť airbrush nástroja, dáva tomu zodpovedajúci pocit a dovolí mu     byť  jedným z najrýchlejších airbrush  nástrojov v priemysle

 

 
 HP - BC plus
           
 

· Vysoký detail, vysoká presnosť, spodná nádobka pre umelcov, ktorí potrebujú rýchle výmeny farby s určitým    súborom farieb

· Podobná v rozstreku , ihla/tryska veľkosť ako HP-C plus , takže má výborné atomizovanie a je extrémne    spoľahlivá

 
 HP - SB plus
           
 

· Podobná obom pištolkám HP-A plus a HP B plus , okrem toho, že má aj (3.5 ml) bočnú nádobku na farbu

· Bočná posuvná nádobka, umožňuje pravé alebo ľavoruké použitie, pre pomalšie detailné práce

· Voliteľná bočná nádobka podľa veľkosti

 

 

                                                               ECLIPSE

 

Neprekonateľné uplatnenie, spoľahlivosť a výkon

Univerzálne, vysoko-detailné airbrush pištole Eclipse Series pokryjú široký okruh použitia. Zvyčajne používané k striekaniu vopred zmiešaných,alebo hustejších farieb,sú dobre vhodné pre použitie požadujúce presnú kontrolu airbrushu, keď použijeme úmerne veľké množstvo farby k množstvu povrchov a rôznym lakovaným oblastiam. Eclipse Series zriadil nový porovnávací test pre excelentný airbrush vo viacúčelovom airbrush nástroji.

   

 

Špeciálna tryska
Tryska z kalenej ocele  pre rýchle, jednoduché naplnenie. Veľký prúd farby spolu s neprekonateľnou kontrolou cez celý sprejový  rozsah, činia Iwatu obchodnou značkou airbrush nástrojov so štýlom Eclipse. Teraz s novou zameniteľnou 0.35 mm veľkou- prietokovou (dýza/ihla) kombináciou, pre ešte jemnejší detail a kontrolu.

 
     G 6
 

Eclipse G6 airbrush pištoľ je ako miniatúrna striekacia pištoľ, ale strieka s výkonom ako veľká technická pištoľ. Má 0.6 mm nerezovú oceľovú trysku

· Vybavená dlhou kužeľovou ihlou, ktorou zabezpečí plynulý prechod farby

· Používa dvojúčelový vzduchový uzáver a prispôsobený ventil, ktorý nechá airbrush nástroj striekať oblý resp.       oválny vzor

· Oblý vzor je užitočný pre obraz - grafiku, zatiaľ čo oblúk vytvára hladký základ airbrushu

· Používa špeciálnu montáž ,takže rairbrush systém fľaše môže byť použitý namiesto spádovej nádobky,                 napríklad pre  jednotlivé množstvá farby a  fľaše môžu byť vymenené rýchlo bez toho,aby bolo nutné čistenie -     ďalšia unikátna funkcia pre tento typ sprejovej jednotky - voliteľné spádové nádobky - náhradné sú dostupné

· Práca s Iwata Studio sériovými dýzami je naozaj skvelá...

 
      HP - BCS
 

· Spodný posuvný plniaci systém spolu s 0.5 mm ihlou a tryskou v kombinácii

· Stanovuje priemyselný štandard pre veľký výkon, univerzálny pre prúdové rozprašovače

· Mnohostranný, spoľahlivý výkon

 
      HP - SBS
 

· Bočný posuvný systém v spojitosti s 0.35 mm ihlou a tryskou v spolupráci a s možnosťou štyroch veľkostí             nádobiek

· Ideálny pre voliteľnú automobilovú grafiku a nástenné maľby, rovnako ako pre výtvarnú prácu ,ktorú vyžadujú       zákazníci pre miešanie hrubších a hustejších  pigmentových farieb

· Auto - Graphics verzia HP-SBS je podobná štandardnej  HP-SBS okrem toho prichádza s veľkým spádovým       plnením farby z násuvnej nádobky

 
      HP - CS
 

· Spádový systém plnenia vystupuje s unikátnou 0.35 mm ihlou a tryskou v kombinácii pre jemný detail                   striekania, ale s vysokou kapacitu prítoku farby

· Leštená nádobka je navrhnutá s novým prívodným tvarom, ktorý prispieva k jednoduchému čisteniu a viac           účinnému prúdu namaľovanej farby

· umelci Kustom paint, skvelí umelci a študenti ocenia ako dobre Eclipse CS strieka ťažšie akrylové živice a           Medea Textile Colors ( farby na textil), počas zachovania vysokej kvality detailu

 
       HP - BS 
 
 
 

· Spádová horná nádobka a airbrush pištoľ s 0.35 mm ihlou a tryskou

· Vylepšený prívodný dizajn nádobky prispieva k jednoduchému čisteniu a k viac účinnému namaľovanému             prúdu  farby

 
· Ideálny pre krásne tvorivé aplikácie
 
 
 

KUSTOM SERIES

    Iwata KUSTOM

Iwata Kustom airbrush systém sa vyznačuje veľkými nádobkami s viečkom a žiari v atomizovaní.. Teflón- obal ihly, veľké nádoby, s nastavením ovládania a s vyšším spúšťačom charakterizuje tieto  airbrush pištole ako Kustom.

       
 

 
 
 
 Kustom CH
   
 

· 0.30 mm "Self - Centering Nozzle ( tryska) a ihla v kombinácii

· Teflón -obal ihly
 
· Veľká, 14 cc spádová kvapalná nádoba
 

· Vyššia spúšť pre extrémnu kontrolu spúšťacej akcie a prietoku farby

· Nastavenie ručne
 

· MAC Valve pre presný tlak vzduchu- kontrola
  Dostupná len v Severnej Amerike

 

 
 Kustom Micron CM
   
 
· 0.23 mm systém trysky
 
· Teflónový obal ihly

· Veľká, 14 cc spádová kvapalná nádoba

 

· Vyššia spúšť pre extrémnu kontrolu spúšťacej akcie a prietoku farby

· Nastavenie ručne
 

· MAC Valve pre presnú vzdušnú reguláciu tlaku
  Dostupný len v Severnej Amerike 

 

 
 Kustom CS
   
 

Pracovný kôň Kustom linky, CS vystupuje s veľkou univerzálnou (tryska/ihla) kombináciou. Stála údržba je skvelá.CS vytvára široké pozadie so skvelým atomizovaním a kontrolou. Navrhnutý na to, aby striekal kovový-metalický, perleťový a iný podklad farby.

 

· 0.35 mm "Self - Centering Nozzle(tryska) a ihly kombinácia"

· Teflónový obal ihly

· Veľká, 14 cc spádová kvapalná horná nádoba

 

· Vyššia spúšť pre extrémnu kontrolu spúšťacej akcie a prietoku farby

· Nastavenie ručne
 

 Dostupný len v Severnej Amerike

 
        Kustom TH
 
 
 

  Vejárová sústava vyžaduje špeciálny kompresor

 
· 0.50 mm tryska

· "dookola vzorkovaný" (dierkovaný) predný vzduchový uzáver

 
· Teflónový obal ihly

· Veľká (14cc) výmenná spádová kvapalná horná nádoba

 

· MAC Valve (mikro riadenie prívodu vzduchu)

· Airbrush spúšťací dizajn
 
· Nastavenie ručne
 
· Pažbička vlhkosti s filtrom
 
 
 
  Kustom TR
   
 

  Airbrush nástroj pre jednoduché používanie. Dlhá spúšť poskytuje povelové riadenie airbrush pištole

 
· 0.30 mm tryska systém
 
· Teflónový obal ihly
 

· Veľká, 21 ml spádová kvapalná výmenná nádobka

 
· Airbrush spúšťací dizajn
 
· Nastavenie ručne
 

Dostupný len v Severnej Amerike  

 
 
 
REVOLUTION


  Kvalita, výkon a hodnota

 

Začínajte s Airbrush priekopníkom - Iwata Revolution. Vyrobený je pre užívateľov na všetkých úrovňach. S prelomovou technológiou a výkonom, tieto airbrush pištole prekonajú všetky iné Iwaty v ich celom cenovom rozsahu.

  
 
               

 
· Interné  miešanie farby
 
 
· Ergonomicky zvládnutý dizajn

· Jemný detail tvaru vstrekovaného lúča

· Väčšia tryska a ihla v kombinácii (0.5 mm) prispieva k ľahšiemu striekaniu hrubších, hustejších, alebo ťažších       farieb

· Prebudovaný systém spúšte a väčšia ihla

· Vymeniteľná interná Teflon™ ihla pre použitie farby

  Vysoko výkonné ovládanie

 

Každá tryska je vyhotovená na  väčšine priemyselne sofistikovaných strojoch. Sú ručne skúšané s istotou presnej kontroly a skvelým atomizovaním airbrushu, majú samočinné tesnenie. Iné ako konvenčné mosadzné trysky, sú z ocele a viac trvanlivé vzdorujúce poškodeniu od agresívnych chemikálií.

 
 AR
 
 

· Spádová lagúnka farby navrhnutá pre rýchle výmeny farby

· Mnohostranná pre detailné striekanie

· Dokonalá pre univerzálne umelecké projekty, rovnako ako aj v modelárstve,na plastické povrchy a                         automobilový  dizajn

-       0,3 mm systém trysky a ihly

 
  BR
   
 

· Spádové plnenie farby hornou nádobkou navrhnutou pre rýchle zmeny farby

· Mnohostranná pre detail striekania

-       0,3 mm systém trysky a ihly

 Dokonalá pre univerzálne umelecké projekty, rovnako ako aj v modelárstve , na plastické povrchy a    automobilový  dizajn

 

 CR

 

 

  Väčšia tryska a ihla v kombinácii (0.5 mm) ktorá prispieva k ľahšiemu striekaniu hrubších alebo ťažších farieb;     prebudované spúšťadlo a väčšia ihla - jednoduché ovládanie; a vymeniteľná interná Teflon™ ihla

 

· Dvojčinný airbrush nástroj pre všeobecné- použitie striekania

· Nasávacia horná nádobka s viečkom robí nástroj jednoduchším 

· Využiteľný pre Textil Art, modelárstvo, a iné umenie, záľuby, umelecké projekty

 

 

 
      BCR
 

väčšia tryska a ihla v kombinácii (0.5 mm) ktorá prispieva k ľahšiemu striekaniu hustejších, alebo ťažších farieb; prebudované spúšťanie a väčšia ihla- jednoduché ovládanie,vymeniteľná interná Teflon™ ihla

 

· Dvojčinný airbrush nástroj pre všeobecné použitie striekania

· Nasávací posuvný model robí nástroj jednoduchším odložiť mimo a rýchlo vymeniť fľašky  špecifických farieb

· Využiteľný pre Textil Art, modelárstvo, a iné  umenie, záľuby a umelecké projekty, automobilový                             Kustom paint

 

 
    SAR 
 

Väčšia tryska a ihla v kombinácii (0.5 mm) ktorá prispieva k ľahšiemu striekaniu hustejších alebo ťažších farieb; prebudované spúšťanie a väčšia ihla- jednoduché ovládanie, vymeniteľná interná Teflon™ ihla

 

· Prelom v jednočinnom airbrush dizajne

· Zostrojený s rovnakou kvalitou a výkonom ako dvojčinný airbrush systém

· Dokonalý pre požiadavky vysokého výkonu v jednočinnom dizajne

 

 
     HP - TR 1
 

Jedinečne navrhnutý tzv.Pistol Trigger s  dvojčinnou operáciou, Iwata Revolution TR Airbrushes dodáva kľudný, ultra- hladký výkon, ktorý je ideálny pre Kustom paint.Vybavený s novou FA450 Iwata pažbičkou . Filter ktorý pôsobí ako prvotriedna ochrana proti vlhkosti. Návrhy ponúkajú ten istý komfort a cit príznačný pre väčšinu striekacých pištolí. Teflónová ihla , ktorá môže byť ľahko vymenená.

 

 

    HP - TR 2

 

HP-TR1 (0.3mm) prichádza s bočnou- hornou dobkou ,zatiaľ čo HP-TR2 (0.5mm) poskytuje bočný - primontovateľný  pohár.

· Ergonomická, vyvážená rúčka prispieva k jednoduchému, vyrovnanému striekaniu.

· FA450 pažbička -  filter môže byť používaný s bočnou- hornou nádobou (predávaný oddelene).

 
 
 

              SPRAY GUNS – STRIEKACIE PIŠTOLE

 

 

 

 

  

   

Anest Iwata, svetový priekopník v priemyselnej airbrush technológii, ponúka kompletný výber konvenčných a HVLP modelov. Automobilovo- grafickí umelci automobilových karosérií - prelakovania, automobiloví maliari, maliari stien a nápisov, univerzálni maliari a ostatní umelci zvyčajne používajú Anest Iwata striekacie pištole pre všetko od detailných malých opráv laku až po rozsiahle veľkoplošné striekanie.

Či ste profesionálny umelec, produkčný umelec, alebo maliar karosérií , Iwata má striekaciu pištoľ pre vašu každodennú potrebu  v jednom, ktorá je teoreticky vhodná pre striekanie podkladu pod ozdobné maľovanie, lakované obrazy, nástenné maľby, pozadia, veľkoplošný obraz, alebo čokoľvek rozsiahle povrchovo,čo potrebuje byť pokryté. Tieto strelné zbrane :-) striekajú aj vysokú  viskozitu farby - včítane metalickej ,teda farby s vyššou hustotou celkom plynule a hladko.

 
  
 
 
 
 
 
 

                           Čo je Anest Iwata HVLP striekacia pištoľ?


HVLP je názov pre HIGH Volume -  nízkotlaková striekacia pištoľ.

To znamená veľmi malé prestreknutie ,úspora na farbe a riziku pre životné prostredie. Anest Iwata inovačná HVLP technológia onsahuje hodvábne hladké, vysoko atomizované zakončenie .

 

Anest Iwata HVLP Spray Guns vyžaduje kompresor s vysokým výkonom, funguje v jeho plmom výkone.

 

Anest Iwata :

· Nerezová oceľ

· Teflon™ ihla a vzduch - ventilové kazety pre jednoduchú údržbu a upravenie

· LPH 100, -200, -400 používa Twilight Chrome telo pre jednoduché vyčistenie od farby a údržbu

· LPH Spray Guns (HVLP technológia) vystupuje s prelomovou technológiou pre vysoké atomizovanie( rozstrek)     airbrushu

 

Anest Iwata inžinieri vyvinuli prelom technológie v striekacích pištoliach využitím vzduchového krytu a dizajnu trysky. So špeciálnym portovacím nosičom vytvorí extrémne skvelé atomizovanie (rozstrek) pre bezchybné priehľadné laky... a taktiež pre hladké základné pozvoľné tieňovanie

 

· RG 3 miniatúra, je aktualizovaná verzia populárnej RG-2 pištole

· S tvarom vstrekovaného lúča - ten istý ako RG- 2, hlavný rozdiel je integrovaný patrónový  štýlový "vzduch -         ventilový"

- skladateľný systém, viac spoľahlivý , ľahšie sa udržiava

· Výrobky s pozoruhodným rozstrekom, s presnou kontrolou tvaru vstrekovaného lúča

· (110 ml) nerezová oceľ – spádová nádoba na farbu je namontovaná naboku a rotuje, napríklad pre horizontálne   striekanie , kolmo alebo pod  povrchom

· Iné ako nasávacie - posuvné striekacie pištole, toto spádové napájanie nádobky bude pracovať s malými             množstvami farby bez výmetu

· Ideálny pre malé opravy laku, alebo voliteľný automobilový a motocyklový motív-Kustom paint ,veľké štúdiové       práce a nástenné maľby

· Tvar vstrekovaného lúča prechádza z (0.3 cm do 6.3 cm)

 
 
 

  RG3       

 

· Spádová/bočná nádoba, striekacia pištoľ je plnohodnotná HVLP pištoľou Iwatou s populárnou RG-3 

· Použitie nízkej spotreby vzduchu pištole poskytuje vysoký rozstrek s presnou kontrolou tvaru vstrekovaného         lúča a minimum prestreknutia

· Funkcia nastaviteľného tvaru vstrekovaného lúča do kruhu

· Nerezová oceľ- tryska, ihla zabezpečí trvanlivý, vrcholný- výkon striekania

· Používa spoľahlivú a ľahko -- servisnú patrónovú- štýlovú "vzduchovo - ventilovú" sadu, ktorá môže byť ľahko       odnímateľná

· (110 ml) nerezová oceľ spádová bočná nádoba - namontovaná ,rotuje, napríklad pre striekanie horizontálne,       kolmo alebo pod povrchy

· Iné ako nasávacie posuvné striekacie pištole, toto spádové napájanie nádobky bude pracovať s malými               množstvami farby bez výmetu

· Ideálny pre malé opravy laku ,alebo voliteľný automobilový a motocyklový motív-Kustom paint ,veľká štúdiová       práca a nástenné maľby

· Tvar vstrekovaného lúča prechádza z (0.3 cm do 6.3 cm)

 
 
 
  LPH50     
 

· Nízka- spotreba vzduchu, pištolka  poskytuje vysoký tozstrek s presnou kontrolou tvaru vstrekovaného lúča a       minimum prestreknutia

· Funkcia nastaviteľného tvaru vstrekovaného lúča do kruhu

· Nerezová oceľ- tryska/ihla zabezpečí trvanlivý, vrcholný- výkon striekania

· Používa spoľahlivú a ľahko -- servisnú patrónovú- štýlovú "vzduchovo - ventilovú" sadu, ktorá môže byť ľahko       odnímateľná

· (110 ml) nerezová oceľ spádová bočná nádoba - namontovaná ,rotuje, napríklad pre striekanie horizontálne,       kolmo alebo pod povrchy

· Iné ako násoskové- posuvné striekacie pištole, toto spádové napájanie nádobky bude pracovať s malými             množstvami farby bez výmetu

· Ideálny nástroj pre malé opravy laku ,alebo voliteľný automobilový a motocyklový motív-Kustom paint ,veľká         štúdiová práca a nástenné maľby

 
· Funkcie nastaviteľného  tvaru vstrekovaného lúča do kruhu

· Tvar vstrekovaného lúča prechádza z(0.3 cm do 15.24 cm)

     LPH80    
LPH80 HVLP miniatúrna centrálna striekacia pištoľ - je ideálna pre veľké plochy pozadia, opravu, miešanie, tieňovanie a lakovanie malých opráv laku.

 

Nové W101 - G majú spádové plnenie farby,

rozstrek zo vzduchovej pištole vylepšený spoľahlivou reputáciaou W100- G. Vylepšený dizajn a bočne montovaná nádobka - prvotriedny rozstrek . Nový vzdušný tryskový dizajn so zvýšenou vzorovou stabilitou tvaru zlepší rozstrek a znižuje mramorovanie a lysiny.

Ergonomická konštrukcia povrchu kombinovaná s ľahšou váhou pomáha znížiť maliarovu únavu. Bočne montovaná spádová nádobka umožňuje 360° rotáciu , dávajúc tak možnosti striekania v širokouhlovej škále .

 

 

   W101 G    

Rada W - 101 / LPH-100
Naboku montovaná nádoba, Gravity - Feed striekacia pištoľ

 

· Schopná manipulácie s  viskóznymi materiálmi, zatiaľ čo stále produkuje hladký, jemný rozstrek farby,či laku

· Od jeho spádového plnenia nádoba rotuje, to umožňuje väčšiu flexibilitu v striekaní horizontálne, kolmo alebo       pod povrchom

· Veľká pištoľ pre automobilový priehľadný lak a malé opravy laku, pre veľkú štúdiovú prácu, sadrové podklady a   nástenné maľby

· W 101 tvar vstrekovaného lúča až (10 cm)

· LPH 100 tvar vstrekovaného lúča až (20 cm)  W200 S    

Rada W - 200 / LPH-200
Nasávacia posuvná striekacia pištoľ 

 

· Tieto vysokovýkonové nasávacie - posuvné striekacie pištole používajú prívod vzduchu pod tlakom

· Používané pre priemyselné aplikácie automobilovými maliarmi, maliarmi písma, nábytkového lakovania, pre         profesionálnych umelcov a tých, ktorí uprednostňujú dosah a výhody konvenčných striekacích pištolí

· Navrhnutý pre použitie rôznych podkladových materiálov 

· W 200 - tvar vstrekovaného lúča až (20 cm)

· LPH 200 (HVLP Pressure - Feed Pot) má tvar vstrekovaného lúča až (30 cm)

 

 

    W 400   

Rada W - 400 / LPH-400 

Centerpost Gravity - Feed striekacia pištoľ

Century Series Spray Gun Line

 

· Spádový posuvný dizajn zabezpečí jednoduché čistenie , neprekonateľnú spoľahlivosť a prvotriedny rozstrek

· Spádové nádoby taktiež zabezpečia 100% spotrebu materiálu 

· Pôvodne používaná pre automobilové prelakovanie aplikácií, 400 rada sa odvtedy stala obľúbeným nástrojom     nástennej  maľby profesionálnych umelcov

· Obzvlášť vhodný pre priehľadný lak a rôzne podkladové materiály

· Tvar vstrekovaného lúča až (30 cm)

 

 
 
 

 

 

Publikovala a preklad textu do slovenčiny realizovala autorka : Slávka Kerďová 

( voľný preklad z angličtiny )