Airbrush - Slavka

 
 

 

                                                                                                                                         

 

 

      Narodila som sa v Bratislave, v krásnej historickej štvrti Staré mesto a zrejme preto inklinujem k historickým pamiatkam, architektúre vekov. Momentálne žijem v okrese Galanta a som zakladajúcou členkou  Klubu výtvarníkov pri GOS Galanta.    

      Výtvarnej tvorbe sa venujem od útleho detstva. Som absolventkou Ľudovej školy umenia s vyznamenaním , pod vedením akademického sochára a učiteľa Ladislava Szaba. Vystavujem od obdobia štúdií na SZŠ v Trenčíne ...Moja intenzívna výstavná činnosť sa datuje od  r.1994  prvou autorskou výstavou v podzemných priestoroch Renesančného kaštieľa Galanta. Na tejto kariéru odštartujúcej výstave bol vystavený aj originál návrhu obalu na CD miestnej hudobnej skupiny pod vedením Mgr. Ladislava Maťašovského, riaditeľa Základnej umeleckej školy - odbor hudobný.

    Moju výstavnú tvorbu predstavovali  hlavne kresby-pastely a technika olejomaľby. Neskôr sa pridali graficky spracované kresby historických budov a objektov modernej architektúry. Dnes moju tvorbu tvoria hlavne portréty z voľnej tvorby i na objednávky, a tiež technika airbrush, ktorej sa venujem od r.2005. Airbrush kombinujem často s pastelom a ručnou akrylovou maľbou a  inými doplnkovými efektami. Používam preto tzv. Kombinovanú techniku Airbrush.

Prierez mojou celkovou výstavnou činnosťou a úspechmi nájdete v podsekcii : VÝSTAVY - Exposition

    Pravdou je...že ak sa raz rozhodnete venovať Airbrushu, z anglic.slova Air-Brush ako ,,vzdušnému štetcu", už je viac ako zrejmé, že Vás táto technika jednoducho nepustí a napriek drahému vybaveniu, ktoré kompresor uspôsobený na airbrush predstavuje, taktiež kvalitná pištolka a špeciálne upravené farby s jemným pigmentom, si ju takpovediac zamilujete a stáva sa Vašou súčasťou.  Niekomu koníčkom, inému živnosťou, celkovým životným štýlom a niekomu umeleckou prácou znázornenou v podobe obrazov.

    Nech je to ako chce, airbrush bude vždy lákadlom pre maliarov, umelcov, ale aj nestranných pozorovateľov, účastníkov rôznych workshopov a výstav, airbrush festivalov, či priamo obdivovaťeľov z oblasti Kustom paint -  airbrush maľby na autá a motocykly .

Tu by som chcela podotknúť, že tejto forme airbrush prác na kov sa nevenujem....

Zaoberám sa čiste len airbrushom na papier a plátno, s využitím pre budúce výstavy, prípadné výtvarné súťaže, resp. niektoré objednávky. 

               Ako som tu naznačila moja tvorba sa orientuje momentálne iba na tvorbu rôznych obrazov.

Ďalšia pomerne žiadaná tvorba, ktorej momentálne venujem najviac voľného času predstavuje technika : Kresba portrétu...

Vitajte teda na týchto stránkach, kde máte možnosť zhliadnuť moje práce v sekciách Gallery, a to v :

 

GALLERY - Airbrush paintings   (Airbrush obrazy podľa druhu )

GALLERY - Drawing Portraits    (Kreslené portréty)  

GALLERY - Drawing buildings    (Kresby historických a novodobých budov)

 

Galérie priateľov a ostatných výtvarníkov, ktorí prispievali na tieto stránky v sekcii : Príspevky - Paintings by friends,a kde sú zverejnené články o ich tvorbe a zasielané tutoriály, i ďalšie zaujímavosti, máte možnosť vidieť v :   GALLERY - Paintings by friends   (Galérie priateľov výtvarníkov)

 

Prípadné postrehy môžete adresovaťv sekcii : GUESTBOOK -návštevná kniha kde je možnosť vkladania komentárov a rýchlych správ.

V podsekcii ODKAZY - Links máte možnosť nakliknúť si stránky rôznych on-line shopov na prípadnú kúpu airbrush tovaru, tiež tu nájdete niektoré osobné profilové stránky priateľov a umelcov zo sveta.

 

      Úplne na záver chcem ešte podotknúť.....mojím ďalším koníčkom je fotografia ako taká .Vo voľnom čase rada  fotografujem všetko zaujímavé, no hlavne však prírodu , v ktorej nachádzam energiu,  pokoj a harmóniu do ďalších tvorivých dní. Relaxačnú fotografiu z mojej tvorby môžete vidieť tu na stránkach v príslušných fotogalériáchSú tu podsekcie rozdelené podľa danej fotografickej témy...

     Hudba je ďalším mojím aktivátorom na dobíjanie energie:-) , mám rada prevažne elektronickú hudbu Trance, Progressive house, Progressive Trance, Chillout, Chillstep, Melodic Dubstep a iné žánre, inklinujem v podstate ku všetkému, čo vytvára príjemné prostredie a harmonickú atmosféru...

 

 

 

Autorka :   Slávka Kerďová